
Feest op zaterdag 26 september 2026 in Heteren.
Dit jaar bestaat Stichting Bouviersupporters 15 jaar en dit willen wij met u vieren.
We organiseren een leuke dag, welke geheel in het teken staat van de bouvier,
voor bouvierbaasjes, fokkers en andere geïnteresseerden.
De dag zal van 10:00 uur tot ca. 15:30 uur zijn op het terrein van manege de Fruithof in Heteren.
Op deze dag zullen er 2 demonstraties gegeven worden door Bouvier Dressuurgroep Woerden. Er zullen “snuffel”workshops gehouden worden waar u met uw hond aan kan meedoen. Hiervoor dient u zich vooraf in te schrijven. Daarnaast zullen er diverse leuke kraampjes met honden- en bouvierartikelen, de rasvereniging Boe4 en de rasvereniging Nederlandse Bouvier Club. Er is een fotograaf aanwezig die uw bouvier goed op de foto kan zetten. Er zal een leuke puzzeltocht op het terrein worden uitgezet met als thema “De historie van de Bouvier”. Daarnaast zijn onze 2 vraagbaken op het gebied van hondengedrag, Bert en Ruud, er ook weer bij om diverse vragen te beantwoorden.
Met de “snuffel”workshop wordt er een aanzet gegeven om te kijken of de hond en baas het leuk vinden. De workshops zullen in kleine groepjes plaatsvinden. Dit kan per workshop verschillen.
Beschrijving workshops
Hieronder volgt een korte omschrijving van welke workshops er zijn. Hiervoor dient u zich in te schrijven.
- Behendigheid
Bij behendigheid moet een hond een parcours met toestellen zo snel mogelijk foutloos afleggen. Sprongen, racen door de tunnels, klimmen over een schutting, springen door een band, slalommen door paaltjes zijn een aantal oefeningen uit een behendigheidsparcours.
Naast het toestelbeheersing moet de hond vooruit werken, en zowel links als rechts van de geleider. Meeste honden vinden behendigheid helemaal geweldig!
- Hondenmassage
Als een hond uit balans is, zie je dit niet alleen terug in zijn communicatie, houding en gedrag. Het lichaam zelf is dé bron van informatie over hoe het met jouw hond gaat. Hondenmassage is enorm breed inzetbaar. Door zachte bewuste aanrakingen bij een hond, creëert u meer zelfbewustzijn en balans bij een hond. Zo kan een hond zowel lichamelijk als geestelijk meer in balans komen.
- Detectie/sorteren
Hierbij kunt u samen met de hond aan de slag met de neus om zo te detecteren/sorteren van specifieke geuren.
U kunt per hond uw voorkeur(en) opgeven. Het is natuurlijk ook mogelijk om maar aan 1 of 2 snuffelworkshops mee te doen.
- De kracht van stilte
Hier blijven we nog even stil over. Nieuwsgierig geworden? Schrijft u zich dan in.
Aanmelden
Om de dag in goede banen te leiden willen we vooraf een inschatting hebben van het aantal bezoekers en deelnemers voor de voor de workshops.
U hoeft nergens aan deel te nemen, gewoon kijken en gezellig aanwezig zijn is ook leuk. Er is genoeg om te zien.
Aanmelden kan via de mail bouviersupporters@hotmail.nl
Geeft u dan a.u.b. het volgende aan:
– Voor- en achternaam
– Aantal personen
– Naam/namen deelnemende hond
Wilt u meedoen aan een workshop? Geef dan aan aan welke workshop u wilt deelnemen.
- Behendigheid ja/nee.
- Hondenmassage ja/nee.
- Detectie/sorteren
- De kracht van de stilte
Of wilt u gewoon langskomen zonder deel te nemen aan een workshop ja/nee.
We delen de workshops in op volgorde van inschrijving. Er zijn beperkte plaatsen. U kunt zich voor de workshops opgeven tot uiterlijk 12 september 2026.
Kort voor 26 september 2026 ontvangt u een programmaboekje met daarin o.a. een routebeschrijving en de indeling van de workshops
Het deelnemen aan de activiteiten en het betreden van het terrein zijn geheel op eigen risico. Stichting Bouviersupporters en manege de Fruithof zijn niet aansprakelijk voor schade in welke vorm dan ook.
Een ieder is verantwoordelijk en aansprakelijk voor zijn eigen hond. Honden dienen te allen tijde aangelijnd te zijn, tenzij een workshopgever aangeeft dat de hond los mag.
Alle gezonde Bouviers zijn welkom. I.v.m. besmettingsrisico zijn zieke honden niet welkom op het terrein. Ook loopse teven moeten thuis blijven. Dit vanwege de kans op dekken door een intacte reu en vanwege de storende werking op de gehele groep.
Op deze dag zullen er foto’s gemaakt worden welke later op onze website gezet worden. Hebt u hier bezwaar tegen laat het dan aan de fotograaf weten.
Wij hebben er zin in en kijken er naar uit alle honden en baasjes te verwelkomen.
Met vriendelijke groet,
Team Stichting Bouviersupporters
